preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , EduPage GJAR , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

Naše úspechy

 

Školské majstrovstvá Prešovského kraja v zrýchlenom šachu

Dňa 25. a 26. novembra 2019 v Humennom sa uskutočnili Školské majstrovstvá Prešovského kraja v zrýchlenom šachu žiakov a žiačok SŠ a ZŠ pre školský rok 2019/2020.

Majstrovstiev sa zúčastnili aj naši žiaci:

  • Benjamín Kardis VII. OA, ktorý obsadil 1. miesto a postúpil na Majstrovstvá Slovenskej republiky v zrýchlenom šachu žiakov SŠ,
  • Natália Ivanecká IV. OA, ktorá obsadila 4. miesto.

Blahoželáme!

 

Dňa 19. 11. 2019 sa konalo krajské kolo súťaže Zenit v programovaní.

V kategórii A sa na 11. mieste umiestnila Anna Šmatková (VIII. OA), na 8. mieste Daniel Dopiriak (III. D) a
Dávid Pásztor (IV. A) sa umiestnil na 1. mieste a postupuje do celoslovenského kola.

K dosiahnutým výsledkom blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu GJAR.

V dňoch 23. - 24.10.2019 sa 2.A trieda zúčastnila podujatia "Dni finančného spotrebiteľa 2019", ktorý organizovala Národná banka Slovenska. Na podujatie boli pozvané štyri najlepšie stredné školy z celého Slovenska, ktoré boli najúspešnejšími riešiteľmi finančného on-line kvízu.

 

 

Pri návšteve Národnej banky 2.A úspešne prešla náučným finančným chodníkom, žiaci odhalili falošné bankovky, správne vyriešili úlohy z oblastí financií, investovania, poisťovníctva a dozvedeli sa mnoho nového.

 

 

Srdečne blahoželáme 2.A ku krásnemu 3. miestu.

Fotogaléria

 

 

 

AR4A1683

 

 

 AR4A2133

 

 

AR4A1832

 

 

 

Žiakom sekundy: Alexovi Kanderkovi a Miroslave Pramníkovej ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.

 

Pohľad Alexa a Mirky:

         Dňa 6. - 9. novembra sme sa zúčastnili na celoštátnom kole súťaže Festival vedy a techniky, ktoré sa uskutočnilo v bratislavskej Inchebe.

         Táto súťaž nás veľmi zaujala, pretože bola úplne iná ako tie ostatné. Prebiehala formou prezentovania súťažných plagátov. My sme boli v kategórii Fyzika a astronómia a naše bádateľské skúmanie sme venovali kvapalinám. Podrobnejšie sme skúmali Mpembov jav, teda jav pri ktorom zamŕza teplá voda skôr ako studená. Hodnotili nás porotcovia, ktorých náš projekt veľmi zaujal a chceli sa o našom skúmaní dozvedieť čo najviac. Okrem porotcov náš stánok však navštevovali aj ostatní súťažiaci, ich učitelia a sprievod, ale aj žiaci z bratislavských škôl, keďže táto akcia bola sprístupnená aj pre širšiu verejnosť. V rámci festivalu boli pre nás pripravené rôzne diskusie s vedcami a súťaže o vecné ceny. Okrem Festivalu vedy a techniky sme sa zapojili do akcie Veda netradične, kde sme sa dozvedeli o zaujímavých novinkách vo svete fyziky, chémie a technológií. Zúčastnili sme sa Výstavy minerálov, ale aj Bibliotéky, čo je veľmi zaujímavá akcia, kde slovenské, ale i zahraničné vydavateľstvá prezentujú svoje knihy a umožňujú návštevníkom stretnúť sa so svojimi obľúbenými spisovateľmi aj naživo.

         Aj keď sme na medzinárodné kolo nepostúpili, náš bratislavský výlet sme si veľmi užili a už sa tešíme na ďalší rok, s ktorým príde aj možnosť opäť sa zúčastniť na tejto skvelej súťaži!

 

FVAT 004

 

FVAT 005

FVAT 003

FVAT 001

FVAT 002

FVAT 006

FVAT 007

 

 

V piatok 8.11.2019 sa konalo oblastné kolo súťaže pIšQworky, na ktorom reprezentovali našu školu 2 tímy z 2.B. Obom sa veľmi dobre darilo.

 

Tím "Skogstokig" v zložení Mário Lipták, Lukáš Soták, Tomáš Virba, Boris Kovalík a Maximilián Kohút obsadil 2. miesto.

 

Tím "KÚL PIŠKôRNICI" v zložení Martin Baran, Kristián Krištof, Sebastián Krištof, Matej Čuchta a Pavol Griger obsadil 3. miesto.

 

Viac informácií nájdete na https://pisqworky.cz/novinky/2378.

Obom našim víťazným tímom blahoželáme a držíme palce na krajskom kole.


EduPage   webmail    kontakt   Facebook 55. výročie GJAR   mapa webu   prehlásenie o prístupnosti  
© 2013 Gymnázium Jána Adama Raymana, Prešov
Správca obsahu a technický prevádzkovateľ webového sídla: Gymnázium Jána Adama Raymana