preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , EduPage GJAR , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

Naše úspechy

24. novembra sa uskutočnil už 30. ročník dejepisnej súťaže žiakov českých a slovenských gymnázií. Tento ročník bol venovaný Európe v čase 2. svetovej vojny s podtitulom „Cesta do pekla a zpět“. DO finále sa prebojovalo 75 trojčlenných tímov gymnázií z Čiech a Slovenska, ktoré si najprv porovnali svoje vedomosti v krajských kolách, ktorých sa zúčastnilo skoro 330 škôl.

Naše gymnázium vo finále zastupoval tím v zložení Marta Balážová (3. A), Dávid BožikFilip Cvik (obaja 4. C). V silnej konkurencii sa vysporiadal s náročnými úlohami troch súťažných kôl a obsadil konečné 26. miesto. Náš tím sa dostal dokonca aj na titulku iDNES.cz J

Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu.

Výsledky školského kola ONJ

V dňoch 22. – 28. 11. sa na GJAR uskutočnilo školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku Žiaci súťažili v piatich kategóriách.

Tu sú výsledky jednotlivých kategórií školského kola:

Kategória 1A
1. miesto: Marko KOSTELNÍK (príma)
2. miesto: Lucia MALÁ (príma)

Kategória 1B
1. miesto: Sebastián MAČURA (kvarta)

Kategória 2A
1. miesto: Matej HROMJÁK (kvinta)
2. miesto: Tomáš SEGĽA (I.C)
3. miesto: Patrik ONDREJ (2.A)

Kategória 2B
1. miesto: Katarína RADAČOVSKÁ (septima)
2. miesto: Filip CVIK (IV.C)
3. miesto: Maroš HRBATÝ (III.A)

Kategória 2C
1. miesto Lukáš KACVINSKÝ (II.C)

Víťazom blahoželáme a držíme palce vo vyššom postupovom kole súťaže.

Všetkým zúčastneným zároveň ĎAKUJEME za ich motiváciu a snahu. Tešíme sa na vás aj budúcom roku.

Okresné kolo vybíjanej - dievčatá ZŠ

Mesiac november nám prináša mnoho športových súťaži. Bolo tomu tak aj dňa 29.11.2022 kedy žiačky Gymnázia Jána Adama Raymana absolvovali okresnú súťaž vo vybíjanej. Už prvým vstupom do telocvične vládla u našich dievčat bojovná nálada a chuť víťaziť.

Túto skutočnosť potvrdili hneď prvým zápasom v skupine, kedy naše žiačky neinkasovali žiaden bod a zápas skončil v náš prospech 19:0. V druhom zápase boli naše žiačky nútené vyhýbať sa viacerým strelám od súpera, ale aj tento zápas skončil víťazstvom GJAR a teda postupom do finále.

V boji o prvé miesto sa dievčatá poriadne zapotili. Žiačky bojovali do poslednej „nabitej" lopty a aj keď sme nevyhrali, dievčatá podali výborný výkon. Odchod z ihriska si zaslúžil obrovský potlesk za šikovnosť a férového ducha.

Gymnázium Jána Adama Raymana obsadilo 2. miesto z celkového počtu 6 škôl D skupiny okresného kola vybíjanej. Ich hru a aktivitu si môžete pozrieť vo videu.

 

IMG 2161

 

V týždni od 24. až 30.11. 2022 prebehlo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Olympiády sa zúčastnilo spolu 69 žiakov v piatich kategóriách. Tu sú výsledky jednotlivých kategórií:

 

Školské kolo olympiády v anglickom jazyku

kat 1A

1. miesto Miriam Tobiášová II.OA

2. miesto Emma Varjanová II.OA

3. miesto Matyas Dzurica II.OA

kat 1B

1. miesto Jakub Fedorko IV.OA

2. miesto Zuzana Vongrejová IV.OA

3. miesto Martin Šimko IV.OA

kat 2A

1. miesto Nina Viničenková V.OA

2. miesto Alex Kanderka V.OA

3. miesto Tadeáš Pastorek II.A

kat 2B

1. miesto Timothy Ján Fecko IV.C

2. miesto Martin Šima III.A

3. miesto Matej Čmilanský III.A

kat 2C2

1. miesto Lucia Bartle IV.B

1. miesto Marianna Zapotoková VIII.OA

Všetkým súťažiacim BLAHOŽELÁME a veľmi pekne ďakujeme za účasť a záujem.

Verím, že ich úsilie inšpiruje aj ďalších žiakov k hlbšiemu štúdiu cudzích jazykov nielen pre potešenie, štúdium, ale aj pre budúci pracovný život.

Dňa 28. 11. 2022 sa uskutočnilo okresné kolo vo florbale žiakov SŠ v hale Hotelovej akadémie v Prešove. Družstvo chlapcov našej školy v skupine narazilo na kvalitné tímy a po výsledkoch: GJAR – SOŠ dopravná 6:0, GJAR – Gymnázium sv. Moniky 0:0, GJAR – Hotelová akadémie 1:1 a GJAR – Evanjelické kolegiálne gymnázium 3:0, sme obsadili 1. miesto v skupine a vybojovali postup do finále okresného kola.

Chlapcom ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a držíme palce vo finále.

Videozáznam

florbal SS 2022


logo     logo      logo      logo     Facebook GJAR     Instagram
          GJAR     logo     logo    
© 2013 Gymnázium Jána Adama Raymana, Prešov
Správca obsahu a technický prevádzkovateľ webového sídla: Gymnázium Jána Adama Raymana