preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , EduPage GJAR , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

Beseda so spisovateľom Jonathanom Grestym

 

Why did you come to Slovakia?" alebo „Prečo si prišiel na Slovensko?’“ – to je otázka, ktorú sa Jonathana po jeho príchode, a aj roky potom, pýtali znova a znova.

 

Dňa 29. apríla mali žiaci kvarty, II.A a III.A možnosť zúčastniť sa besedy s vysokoškolským pedagógom a spisovateľom Jonathanom Grestym, ktorý v roku 1992 pricestoval na Slovensko z Británie a nikdy neodišiel.

 

Ako vysvetlil, odpoveď na spomínanú často kladenú otázku dáva jeho debutový román Cudzincov kabát (2021). Jonathanovo pútavé rozprávanie o ceste z Británie na Slovensko a humorný opis jeho prvých dojmov a postrehov zo života u nás žiakov viditeľne zaujali a neraz aj rozosmiali. Táto podnetná diskusia dala žiakom možnosť dozvedieť sa viac o pohľade cudzinca na našu krajinu,  o  úskaliach spojených s písaním románu, či šancu vypočuť si ukážku z knihy v pôvodnom anglickom jazyku aj slovenskom preklade.

 

Pevne veríme, že nás Jonathan svojou návštevou v budúcnosti poctí opäť!

 

PK AJ

 

Viac o knihe Cudzincov kabát nájdete na: https://www.martinus.sk/?uItem=954829


logo     logo      logo      logo     Facebook GJAR     Instagram
          GJAR     logo     logo    
© 2013 Gymnázium Jána Adama Raymana, Mudroňova 20, Prešov
Správca obsahu a technický prevádzkovateľ webového sídla: Gymnázium Jána Adama Raymana, Mudroňova 20, Prešov