preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , EduPage GJAR , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

 

Deň študentstva sa tento rok – 18.novembra 2019 niesol v duchu 30. výročia Nežnej revolúcie. Členovia žiackej školskej rady si počas tretej vyučovacej hodiny pripravili pre našich žiakov krátku scénku, v ktorej podrobne zrekapitulovali udalosti z revolučného novembra 1989.

Žiaci do svojho krátkeho predstavenia zahrnuli naozaj všetko – sviečkovú manifestáciu z marca 1988, protesty v Bratislave aj Prahe, sformovanie VPN – Verejnosť proti násiliu a OF – Občianske fórum, či stvárnenie generálneho štrajku. Jednotlivé obrazy dopĺňal text, ktorý ozrejmoval detaily a historické pozadie týchto udalostí. Nadviazali tým na scénku z minulého roka, ktorá ozrejmovala udalosti vzniku Dňa študentstva z roku 1939.

Ďakujeme všetkých žiakom – hercom, „scenáristom", tým, ktorí pomohli s plagátmi či rekvizitami a v neposlednom rade nášmu fotografovi - Damiánovi Tomášovi zo 4.B, ktorému sa podarilo zachytiť atmosféru nesúcu silný odkaz. Pretože sloboda nie je samozrejmosť.

Klára Sláviková, oktáva A
podpredseda ŽŠR

Fotogaléria podujatia

Pravda víťazí


EduPage   webmail    kontakt   Facebook 55. výročie GJAR   mapa webu   prehlásenie o prístupnosti  
© 2013 Gymnázium Jána Adama Raymana, Prešov
Správca obsahu a technický prevádzkovateľ webového sídla: Gymnázium Jána Adama Raymana