preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , EduPage GJAR , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

Naše úspechy

 

LaBáK je multidiciplinárny seminár, ktorý spája rozdielne predmety - matematiku, fyziku, biológiu, chémiu, geovedy - do jedného celku. Súčasne okrem teoretických vedomostí kladie dôraz na praktickú vynaliezavosť v zmysle debrujárskeho hnutia. Jedná sa o online seminár, čím je uľahčený prístup k úlohám pre riešiteľov ako aj hodnotiteľov úloh. Vďaka všetkým týmto prvkom je seminár LaBáK v slovenskom prostredí jedinečný.

Absolútnou víťazkou na Slovensku sa stala tohto roku naša žiačka Aneta Štefančínová (príma), ktorá získala najviac bodov v rámci všetkých kategórií.

 

Srdečne blahoželáme a prajeme ešte veľa úspechov!

 

Dňa 21.06.2019 sa na atletickom štadióne FŠ PU uskutočnilo bežecké podujatie s názvom „Beh olympijského dňa". Z našej školy sa tejto akcie zúčastnilo 21 športovcov , ktorí si zmerali svoje sily v jednotlivých kategóriách. Najúspešnejší naši športovci dosiahli nasledovné umiestnenia:

  • Mladší žiaci (2006,07) 900 m – 2. miesto Paľo Marko Viliam (sekunda)
  • Starší žiaci (2004,05) 1500 m – 2. miesto Tomáš Barica (kvarta)
  • Dorastenci (2002,03) 3000 m – 3. miesto Dávid Brodňanský (kvinta)
  • Juniorky (2000,01) 1500 m – 2. miesto Soňa Majcherová (3.C)
  • Juniori (2000,01) 3000 m – 3. miesto Lukáš Očipa (2.C)

Za vzornú reprezentáciu školy všetkým športovcom ďakujeme.

Fotogaléria

 

 

Dôstojným ukončením 21. ročníka Olympiády ľudských práv bolo prijatie 12 finalistov celoštátneho kola a ich pedagógov prezidentom Slovenskej republiky Andrejom Kiskom v Grasalkovičovom paláci v Bratislave.

Našu školu vzorne reprezentoval Tomáš Čorej a umiestnila sa na 3. mieste. Spolu s p. prof. Bessenyeiovou sa stretli s pánom prezidentom, ktorý stredoškolákom zaželal, aby ich hlas bolo počuť.

„Každý máte svoje miesto v tomto svete. V triede či na sociálnych sieťach, všade máte možnosť niečo povedať, vyjadriť sa. Keď sa všetci vo svojom okruhu, v ktorom pôsobíme, budeme snažiť, aby Slovensko bolo slušnou, spravodlivou krajinou, verte, že to dokážeme," povedal pán prezident.

Po oficiálnom úvode sa pán prezident v neformálnom rozhovore zaujímal o názory, postoje a túžby olympionikov. Každému z nich osobne poprial veľa chuti a odhodlania meniť spoločnosť a svet k lepšiemu.

 

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/514653-kiska-je-dobre-ze-je-olympiada-ludskych-prav/

https://www.prezident.sk/article/andrej-kiska-prijal-finalistov-olympiady-ludskych-prav/

Dňa 14. júna prebehlo v Nitre celoslovenské finále súťaže Jazykový kvet 2019, do ktorého v kategórii vlastná tvorba v nemeckom jazyku postúpila  Nina Mizeráková (VI. OA).

Ninka v ňom opäť obsadila 1. miesto, za čo jej zo srdca blahoželáme a tešíme sa z úspechu.

PKCj

Na Majstrovstvách Slovenskej republiky v kickboxe, ktoré sa konali 8.6.2019 v Leviciach,  naša čerstvá absolventka Stela Levická (IV.A) obsadila vynikajúce 1. miesto v disciplíne low-kick, 2. miesto v disciplíne light-contact  a 2. miesto v disciplíne kick-light.

Stela bude reprezentovať SR v kickboxe na Majtrovstvách sveta v tureckej Antalyi.

Srdečne blahoželáme a želáme ešte veľa úspechov!


EduPage   webmail    kontakt   Facebook 55. výročie GJAR   mapa webu   prehlásenie o prístupnosti  
© 2013 Gymnázium Jána Adama Raymana, Prešov
Správca obsahu a technický prevádzkovateľ webového sídla: Gymnázium Jána Adama Raymana