Naše úspechy
Matematická súťaž Náboj
Dňa 21.4.2023 sa konala medzinárodná matematická súťaž NÁBOJ (súťažilo sa v 12 krajinách). Našu školu reprezentovali 2 tímy (1 v kategórii SENIORI, 1 v kategórii JUNIORI).
SENIORI – Daniel Kostura (VII.OA), Jakub Kovalík (VII.OA), Patrik Sabol (VII.OA), Tamara Kucháriková (VII.OA), Timothy Ján Fecko (4.C) - obsadili:
4. miesto zo súťažiacich v Košiciach (25 tímov),
16. miesto v rámci Slovenska (65 tímov),
153. miesto v medzinárodnom meradle (468 tímov).
JUNIORI – Oliver Kríž (V.OA), Marek Ištok (V.OA), Jakub Lukáč (V.OA), Marek Mihalko (VI.OA), Pavol Kundrík (2.C) - obsadili:
5. miesto zo súťažiacich v Košiciach (25 tímov),
19. miesto v rámci Slovenska (64 tímov),
172. miesto v medzinárodnom meradle (479 tímov).
Bližšie informácie nájdete na: https://math.naboj.org/sk/sk/
Z dosiahnutých úspechov sa veľmi tešíme, všetkým žiakom srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy.
Okresné kolo MO - kategória Z6, kategória Z7, kategória Z8
Dňa 12.4.2023 sa konalo OKRESNÉ kolo Matematickej olympiády – kategória Z6, Z7, Z8.
Srdečne blahoželáme našim žiakom (úspešným riešiteľom súťaže), ktorí sa umiestnili na pekných pozíciách.
1. 0A – MO kategória Z6
Damián Ziman - 1. miesto
Marko Kostelník - 2. miesto
Timotej Matoľák - 8. - 9. miesto
2. 0A – MO kategória Z7
Filip Fekete - 1. miesto
Michal Revický - 2. miesto
Juraj Ján Dzurišin - 4. - 9. miesto
Eliška Brajerčíková - 10. - 12. miesto
Stela Palenčárová - 13. miesto
3. 0A – MO kategória Z8
Petronela Palenčárová - 8.- 9. miesto
Radovan Štefančín - 19. - 21. miesto
Okresné a krajské kolo MO - kategória Z9
Srdečne blahoželáme žiakom kvarty, ktorí sa stali víťazmi a úspešnými riešiteľmi v OKRESNOM a KRAJSKOM kole Matematickej olympiády – kategória Z9.
Ich vynikajúce umiestnenie uvádzame v tabuľke:
Okresné kolo MO Z9
(25.1.2023)
|
Krajské kolo MO Z9
(28.3.2023)
|
|
Richard Prikler |
1. miesto
|
1. – 2. miesto |
Marek Jambrich |
2. miesto
|
12. – 18. miesto |
Martin Šimko |
10. – 12. miesto
|
40. – 42. miesto |
Pri ďalších súťažiach prajeme veľa úspechov.
Ekonomická olympiáda pre ZŠ
Dňa 24.3.2023 sa žiaci tercie a kvarty zapojili do pilotného ročníka Ekonomickej olympiády pre základné školy.
Veľmi nás teší, že medzi 50 najúspešnejších súťažiacich v Prešovskom kraji patria aj:
4. miesto – Sebastián Mačura – kvarta
10. miesto – Richard Prikler – kvarta
14. miesto – Marek Jambrich - kvarta
17. miesto – Kamil Jurek - tercia
24. miesto – Miloslav Tokár - tercia
26. miesto – Petronela Palenčárová - tercia
36. miesto – Zuzana Vongrejová - kvarta
44. miesto – Jakub Fedorko - kvarta
Srdečne blahoželáme.
Výsledková listina TU.
Úspechy na celoštátnom kole Biologickej olympiády
V celoštátnom kole Biologickej olympiády, v kategórii B, v projektovej časti našu školu reprezentovala Aneta Štefančínová z kvinty. Získala úžasné 2. miesto s postupom do medzinárodného kola, ktoré bude v Amerike a ako jediná zo svojej kategórie aj Cenu dekana Prírodovedeckej fakulty UK.
V kategórii A, v časti teoreticko-praktickej sa s veľmi náročnými úlohami popasovali maturanti zo 4.C triedy Sarah Solárová a Timothy Ján Fecko.
Všetkým našim súťažiacim srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.
Anete prajeme šťastnú cestu za oceán a veľa ďalších súťažných úspechov.