preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , EduPage GJAR , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

Zaujímavý dejepis,

foto1

príbeh o milostnom trojuholníku, v ktorom však treba hľadať kritiku amerického sna. Veľký Gatsby, román od Francisa Scotta Fitzgeralda, ktorý je dokonalým obrazom svojej doby. Líči ju pravdivo, neoslavuje ju, ba stavia sa k nej kriticky.

Aj v tomto duchu sa niesla netradičná hodina dejepisu 15. novembra. Žiaci 3. D triedy si pripravili scénku s tematikou 20. rokov minulého storočia. Okrem hercov oblečených v dobových kostýmoch, ktorí predviedli úctyhodné výkony, sa podlaha otriasala pod chodidlami tancujúcimi charleston a steny vibrovali od tónov jazzu vychádzajúcich z gramofónu. Súčasťou predstavenia bola aj ochutnávka z kuchyne Gatsbyho zamestnancov, ktorých zaskočili šikovné déčkarky.

Naše skromné obecenstvo tvorili pani p. Olujić, pani p. Bystrianska a samozrejme pani p. Tamara Pavlovová, ktorá má už niekoľko rokov podobné projekty pod palcom a snaží sa naučiť žiakov spolupracovať, oživiť hodiny dejepisu a spraviť ich príťažlivejšími, zaujímavejšími.

foto2

Vendula Navrátilová, 3. D


EduPage   webmail    kontakt   Facebook 55. výročie GJAR   mapa webu   prehlásenie o prístupnosti  
© 2013 Gymnázium Jána Adama Raymana, Prešov
Správca obsahu a technický prevádzkovateľ webového sídla: Gymnázium Jána Adama Raymana