Aktivity september - október 2019
Aktivity predmetových komisií na september a október, ktorými je doplnený vyučovací proces počas alebo aj mimo neho v školskom roku 2019/2020
po schválení na gremiálke dňa 09. 09. 2019.
September 2019
- Slávnostné otvorenie školského roka 2019/2020 v PKO, imatrikulácia žiakov 1. ročníka a kvinty
Z: PaedDr. Tobiášová Rovňáková Ľ. T: 02. 09. 2019
- Účelové cvičenie – I. OA, II. OA, III. OA, IV. OA T: 13. 09. 2019
Z: Mgr. Pališčák R.
- Európsky deň jazykov – Exkurzia Košice – výber žiakov T: 18. 09. 2019
Z: PhDr. Pončáková K., PK CJ
- Klimatický štrajk T: 20. 09. 2019
Z: RNDr. Dzurišinová Z., PhD. + vyučujúci dobrovoľne
- Biela pastelka – zbierka T: 20. 09. 2019
Z: Mgr. Kollárová M.
- Exkurzia Nimes (Francúzsko) – 10 vybraných žiakov v rámci projektu Erazmus+ KA2
Z: Mgr. Bystrianska M. T: 24. 09. – 02. 10. 2019
- Účelové cvičenie – 1. ročník, V. OA T: 25. 09. 2019
Z: Mgr. Pališčák R.
- Prešov číta rád – beseda a tvorivé písanie – výber žiakov T: 26. 09. 2019
Z: Mgr. Mihaľáková N.
- Jazyková štafeta – 2. a 3. ročník, VI. OA, VII. OA – výber žiakov T: 26. 09. 2019
Z: PK AJ
- Festival vedy – Noc výskumníkov, Košice – výber žiakov – mimo vyučovania
Z: Kušnírová M., Kredátusová M., Štefančínová I., Dzurišinová Z., Bilišňanská M., Mackovjaková Z. T: 27. 09. 2019
- Exkurzia SteelPark Košice – výber žiakov III. A, a III. D T: 30. 09. 2019
Z: RNDr. Bilišňanská M., PhD., PaedDr. Kušnírová M.
- Deň finančného vzdelávania – 3. ročník T: 30. 09. 2019
Z: PaedDr. Kušnírová M., RNDr. Kredátusová M., PhD.
- Návšteva Britského centra – vyučovanie mimo školy (I. A – 25. 09., I. B – 27. 09., I. C – 26. 09., V. OA – 27. 09.)
Z: Mgr. Koščová M., vyučujúce AJ1. ročníku
- Účelové cvičenie – 2. ročník, VI. OA T: 30. 09. 2019
Z: Mgr. Mgr. Majoroš B.
Október 2019
- Výstava Aha! Krásna matematika – výber žiakov T: 01. 10. 2019
Z: PaedDr. Kušnírová M., RNDr. Kredátusová M.,
- Exkurzia Krakov – Osvienčim – Wieliczka T: 01. - 02. 10. 2019
Z: PaedDr. Dudová Z., PaedDr. Pavlovová T.
- Dukla – Svidník – exkurzia pre výber žiakov 3. ročníka T: 03. 10. 2019
Z: PaedDr. Pavlovová T., Mgr. Gajdoš M.
- Exkurzia Ochtinská aragonitová jaskyňa, Zádielska dolina – príma, sekunda
Z: PaedDr. Dudová Z., Mgr. Kazimírová Ľ. T: 03. 10. 2019
- Exkurzia Budapešť – I. A, V. OA T: 04. 10. 2019
Z: PaedDr. Štefančínová I., Ph.D., Mgr. Kobulská J., RNDr. Mergešová T.
- Exkurzia SteelPark Košice – II. A T: 04. 10. 2019
Z: RNDr. Bilišňanská M., PhD., RNDr. Kredátusová M., PhD.
- Code s úsmevom – aktivita v rámci Europe code week na hodinách informatiky
Z: vyučujúci informatiky T: 07. – 18. 10. 2019 - Medici za zdravie – projekt organizovaný študentmi medicíny v spolupráci s Ligou proti rakovine
– dievčatá III. A, VII. OA T: 16. 10. 2019
Z: PaedDr. Tobiášová Rovňáková Ľ.
- Školské kolo súťaže Zenit v programovaní T: 16. 10. 2019
Z: Mgr. Čech P.
- Dni finančného spotrebiteľa – výber tried 2. a 3. ročníka, VII.OAT: 23. – 24. 10. 2019
Z: PaedDr. Kušnírová M., RNDr. Kredátusová M., PhD., RNDr. Dzurišinová Z., PhD.
- Dni kultúrnej rozmanitosti T: 28. – 29. 10. 2019
Z: PK AJspolupráci s PK CJ
- Večer kultúrnej rozmanitosti T: 29. 10. 2019
Z: PK AJspolupráci s PK CJ
- Exkurzia Solivary – V. OA, 1. ročník – výber žiakov T: 03. 10. 2019
Z: Mgr. Schlezingerová M., RNDr. Bilišňanská M., PhD.
- Exkurzia Elektráreň Čierny Váh – 2. ročník, VI. OA T: 03. 10. 2019
Z: PaedDr. Štefančínová I., Ph.D., RNDr. Dzurišinová Z., PhD.
- Matematická súťaž Košický MATBOJ – výber žiakov T: 25. 10. 2019
Z: PaedDr. Kušnírová M.
Schválené na gremiálke riaditeľkou školy dňa 09. 09. 2019.