preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , rozvrhy učiteľov, žiakov a miestností , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

Dňa 16.01.2018 žiaci tercie a kvarty absolvovali zážitkové vyučovanie fyziky a geografie mimo priestorov školy. Steelpark v Košiciach je park vedy, ktorého cieľom je prinášať malým i veľkým zážitok zo spoznávania vedy a jeho zákonitostí.

Žiaci od 9:00 navštívili expozície exponátov, ktoré demonštrujú jav y z oblasti hutníctva, geológie, fyziky či chémie. Mohli sa zahrať na zememeračov v interaktívnom pieskovisku, vyskúšať ovládanie elektromagnetického žeriavu, prechádzať sa na vysokozdvižnej plošine či si zahrať robotický futbal. Najnavštevovanejším stanoviskom bol geologický vrták, ktorým sa dá virtuálne prevŕtať do stredu Zeme. Okrem toho žiaci použili magnetickú lezeckú lávku. Touto šikmou plošinou sa môžu prechádzať v magnetických topánkach. Vertikálnym šplhadlom sa návštevníci dostali na prvé poschodie len pomocou vlastnej sily a fyziky. Na najvyššom poschodí žiaci používali vedecké hračky, hlavolamy či rôzne iné rébusy z maďarského Debrecínu.

Paralelne žiaci absolvovali aj aktivity Bádateľského prírodovedného laboratória s témami: Tiene známe-neznáme, Autíčko na solárny pohon, Ako človek dýcha?, Odkiaľ získavame kyslík, ktorý dýchame?

Návštevu Steelparku žiaci ukončili prednáškami o tekutom dusíku, vákuových experimentoch a o levitujúcim vláčiku.

Následne žiaci navštívili historické centrum Košíc.

Fotogaléria

 


rozvrh   webmail    kontakt   Facebook 55. výročie GJAR   mapa webu   prehlásenie o prístupnosti  
© 2013 Gymnázium Jána Adama Raymana, Prešov
Správca obsahu a technický prevádzkovateľ webového sídla: Gymnázium Jána Adama Raymana