preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , rozvrhy učiteľov, žiakov a miestností , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

V dňoch 06. - 07.11.2017 sa uskutočnilo úvodné sústredenie súťaže Turnaja mladých fyzikov Slovenskej republiky (TMF SR) v Aule Slovenskej akadémie vied (SAV) v Bratislave.

Naši žiaci Paulína Monková (III.B), Soňa Kašická (III.B), Samuel Novák (IV.D),  Peter Gonda (IV.D) a Michal Pasierb (IV.A) sa zúčastnili aj exkurzie v Ústave experimentálnej fyziky SAV, kde navštívili Pavilón kvantových technológií.

Aktuálne úlohy TMF sú určené pre zväčša 5-členné družstvá stredoškolákov vo fyzike. Súťaž v sebe spája myšlienky Fyzikálnej olympiády (riešenie príkladov) s myšlienkami stredoškolskej odbornej činnosti (prezentácia riešenia nejakého problému pred odbornou porotou). Úlohou súťažiacich je každý rok vypracovať 17 náročných úloh z rôznych oblastí fyziky tak, aby ich mohli prezentovať pred odbornou porotou.

Fotogaléria

 


rozvrh   webmail    kontakt   Facebook 55. výročie GJAR   mapa webu   prehlásenie o prístupnosti  
© 2013 Gymnázium Jána Adama Raymana, Prešov
Správca obsahu a technický prevádzkovateľ webového sídla: Gymnázium Jána Adama Raymana